Energielabel in Eindhoven
Energielabel aanvragen in Eindhoven
Wie in Eindhoven een woning verkoopt of verhuurt, heeft daarvoor vrijwel altijd een geldig energielabel nodig. Dat label wordt sinds 2021 in de regel bepaald na een opname op locatie volgens de NTA 8800-methodiek, daarna geregistreerd in EP-Online en is tien jaar geldig. Label-Direct verzorgt energielabels in heel Eindhoven vanaf € 235 inclusief btw, met opname, uitwerking en registratie inbegrepen en zonder voorrijkosten.
In Eindhoven kan het label ook een rol spelen bij subsidie. In de gemeentelijke isolatieregeling voor eigenaar-bewoners geldt een bestaand label D tot en met G als bewijs dat een woning slecht geïsoleerd is, en in vijf buurten van Woensel-Zuid is het label de maatstaf van een buurtaanpak. Daarnaast heeft ruim zes op de tien Eindhovense woningen een bouwjaar van vóór 1985. Wat er sindsdien aan isolatie is gedaan, verschilt per woning. Vier buurten, waaronder Philipsdorp en het Witte Dorp, zijn rijksbeschermd stadsgezicht, en in Meerhoven heeft het grootste deel van de woningen stadsverwarming.
Weet u al wat u nodig heeft? Bekijk de tarieven per woningtype of vraag uw energielabel direct aan.
Energielabel opzoeken
Vul uw adres in. U ziet direct uw huidige energielabel, tot wanneer het geldig is en of wij bij u een opname kunnen doen.
Wanneer u een energielabel nodig heeft
Een geldig energielabel is nodig bij verkoop, bij de start of verlenging van een huurcontract, bij oplevering van nieuwbouw en na een ingrijpende renovatie, waarbij meer dan een kwart van de integrale bouwschil wordt verbouwd. Na-isolatie van bijvoorbeeld de spouwmuur of het dak valt daar niet onder. Er bestaan uitzonderingen; die staan bij Rijksoverheid.
Heeft u al een label, zoek dan eerst de geldig-totdatum op in EP-Online of met de adrescontrole hierboven. Is die datum niet verstreken en is de woning sindsdien niet ingrijpend gerenoveerd, dan kunt u het bestaande label bij verkoop of verhuur gewoon gebruiken. Wilt u verhuren, dan kan dat volgens de Rijksoverheid niet met een vereenvoudigd energielabel uit 2015–2020. Biedt u de woning via een advertentie te koop of te huur aan, dan moeten volgens de RVO de labelletter en de energieprestatie-indicator al in die advertentie staan. Zorg dus dat er een geldig label is voordat de advertentie verschijnt.
Eindhoven is een huurstad: volgens de CBS-wijkcijfers van 2025 is 56 procent van de woningen een huurwoning, en ruim een derde van alle woningen is van een woningcorporatie. Verhuurt u zelf, dan geeft u de huurder uiterlijk op de dag dat de huurovereenkomst ingaat een afschrift van een geldig label, ook bij verlenging van een bestaand contract.
Zo verloopt een nieuw label
- Aanvragen en afspraak. U vult uw gebouwgegevens in. Wij controleren de aanvraag en plannen samen de opname. Wij streven ernaar om tijdens onze openingstijden binnen twee uur telefonisch contact met u op te nemen. De opname zelf kan ook ’s avonds of op zaterdag, als dat u beter uitkomt.
- Opname. Een woningopname duurt doorgaans 30 tot 60 minuten. Tijdens de opname bekijken we onder meer installaties, geometrie en isolatie.
- Uitwerking, betaling en registratie. Na de opname werken wij het energielabel uit. De betalingstermijn is zeven dagen; definitieve registratie en oplevering volgen zodra het volledige factuurbedrag is voldaan. De doorlooptijd na de opname is normaal drie tot vijf werkdagen; een spoedaanvraag één tot twee werkdagen. Spoedlevering kost extra; het bedrag staat bij de tarieven.
Wat u ontvangt. Na betaling registreren wij het energielabel en ontvangt u het per e-mail. Op het label staat sinds 29 mei 2026 naast de labelletter onder meer hoe de isolatie van gevels, daken en andere onderdelen scoort, welke installaties er zijn en welke verbetermogelijkheden er zijn; de RVO toont voorbeelden. Die verbetermogelijkheden zijn iets anders dan een apart maatwerkadvies met een uitgewerkt plan en kosten.
Wat u kunt klaarleggen
Voor een woning hoeft u niet alles te hebben om een label aan te vragen. Wat u wel heeft, helpt de adviseur om aanwezige maatregelen vast te leggen; wat niet aantoonbaar is, moet de adviseur volgens de officiële opnameregels conservatief inschatten:
- Leg beschikbare facturen of plaatsingsbewijzen van zonnepanelen klaar.
- Verzamel facturen of specificaties van isolatiemaatregelen.
- Houd beschikbare bouwtekeningen bij de hand, ook van aanbouwen of verbouwingen.
- Voor utiliteitsgebouwen vanaf 250 m² zijn complete tekeningen en plattegronden nodig.
Alle inspecteurs van Label-Direct zijn volledig BRL9500 W/B & U/B gecertificeerd en vindbaar in het landelijk Centraal Register Techniek. Label-Direct is opgericht door Nathan Pardoel, Peter Verbeek en Robin van der Sanden; lees meer over ons, bekijk onze volledige werkwijze of zoek onze adviseurs op in het Centraal Register Techniek.
Broncontrole: 8 oktober 2026. Wanneer een label nodig is en de huurregel: Volkshuisvesting Nederland. Eigendom: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, gemeente Eindhoven.
Wat kost een energielabel in Eindhoven?
Prijzen voor woningen inclusief btw, voor bedrijfspanden exclusief btw. Geen voorrijkosten, in welke wijk u ook woont. Voor woningcategorieën zonder vaste prijs tonen wij een niet-bindende minimumindicatie.
Welk tarief geldt, hangt af van het type en de gebruiksoppervlakte van uw eigen woning. Hoe die oppervlakte wordt bepaald, leest u in ons artikel over de kosten van een energielabel.
Woningbouw
Tarieven per woningtype
| Woningtype | Tot 150 m² | 150 tot 250 m² | 250 m² of meer |
|---|---|---|---|
| Appartement | € 235 | € 285 | vanaf € 315 |
| Tussenwoning | € 245 | € 295 | vanaf € 315 |
| Hoekwoning | € 265 | € 310 | vanaf € 325 |
| Twee-onder-een-kap | € 275 | € 325 | vanaf € 350 |
| Vrijstaande woning | € 285 | € 345 | vanaf € 425 |
Bedrijfspanden
Tarieven utiliteitsbouw in Eindhoven
| Gebruiksoppervlakte | Tarief |
|---|---|
| Minder dan 100 m² | € 365 |
| 100 tot 250 m² | € 450 |
| 250 tot 500 m² | € 575 |
| 500 tot 1000 m² | € 895 |
| 1000 m² of meer | vanaf € 995 |
Het energielabel in de Eindhovense isolatiesubsidies
Eindhoven zet geld uit de landelijke Lokale Aanpak Isolatie en het Volkshuisvestingsfonds in voor drie eigen regelingen. Het energielabel speelt daarin telkens een andere rol. Alle drie hebben een subsidieplafond, en het geld wordt verdeeld op volgorde van binnenkomst van complete aanvragen; bij de regelingen voor eigenaar-bewoners en VvE’s beslist loting als er op de dag dat het plafond wordt bereikt meer aanvragen binnenkomen. Per adres kan één keer subsidie worden uitgekeerd: krijgt de VvE subsidie voor uw appartement, dan kunt u daarvoor niet ook zelf subsidie krijgen, en andersom.
Eigenaar-bewoners: een bestaand label D tot en met G volstaat
Woont u in uw eigen woning uit 1991 of eerder, met een WOZ-waarde van maximaal € 457.000 op 1 januari 2023? Dan kunt u voor isolatie- of glasmaatregelen, eventueel samen met ventilatie, tot € 1.250 subsidie krijgen, plus € 500 bij biobased isolatiemateriaal. De maatregelen moeten vanaf 6 oktober 2025 zijn uitgevoerd, in de regel door een bouwbedrijf. Zelf isoleren telt volgens de regeling alleen mee voor vloer- of bodemisolatie in een grondgebonden woning; de gemeentepagina noemt ook zolder- of vlieringvloerisolatie. Wilt u zelf de zoldervloer isoleren, vraag dan vooraf de gemeente of dat meetelt. U vraagt de subsidie achteraf aan, uiterlijk op 1 oktober 2028; de factuurdatum moet ook in die periode liggen. Tot en met 2026 is er € 1.400.000 beschikbaar, waarvan € 138.250 voor vloer- of bodemisolatie die u zelf aanbrengt; de plafonds voor 2027 en 2028 stelt de gemeente nog vast. Omdat u pas na het werk aanvraagt, is er vooraf niets voor u gereserveerd.
De woning moet slecht geïsoleerd zijn. Kijk daarom eerst in EP-Online: staat er al een label D, E, F of G op uw adres, dan is dat voldoende bewijs. Een nieuw label is voor deze regeling niet verplicht. Zonder label, of met label C of beter, toont u op een andere manier aan dat minstens twee bouwdelen slecht geïsoleerd zijn, bijvoorbeeld met een energieadvies of met facturen van minstens twee isolatiemaatregelen in twee bouwdelen. Dat bewijs mag bij de aanvraag niet ouder zijn dan twee jaar. Die facturen komen van een bouwbedrijf; alleen voor vloer- of bodemisolatie die u zelf aanbrengt, mag het een bon van een bouwmarkt zijn, naast een factuur van een bouwbedrijf voor een ander bouwdeel.
De gemeente kijkt naar het label dat bij de aanvraag in EP-Online staat. Laat u vóór de aanvraag een nieuw label C of beter registreren, dan heeft u dat andere bewijs nodig. Uw bestaande label blijft na het isoleren geldig; een nieuw label is niet verplicht. Wilt u de verbetering wel op uw label zien, bijvoorbeeld bij verkoop, dan kunt u na afloop van het werk een nieuw label laten maken.
Woensel-Zuid: alleen via ‘Samen verduurzamen’
In vijf buurten van Woensel-Zuid (Woensel-West, Limbeek-Noord, Limbeek-Zuid, Hemelrijken en de Gildebuurt) loopt tot en met 2031 het project ‘Samen verduurzamen in Woensel-Zuid’, voor eigen grondgebonden woningen die de eigenaar zelf bewoont of verhuurt; verhuurders mogen maximaal vijf woningen in bezit hebben. Meedoen gaat op uitnodiging: wie aan de beurt is, krijgt een brief van de gemeente. Zonder brief kunt u bij samenverduurzamen@eindhoven.nl navragen of uw woning kan meedoen. De subsidie kunt u pas aanvragen als u meedoet, en ook hier wordt het budget verdeeld op volgorde van binnenkomst van complete aanvragen.
Hier is het energielabel de maatstaf. De woning moet slecht geïsoleerd zijn (label D, E, F of G), en de isolatie door de aannemer van het project moet de woning drie labelstappen vooruit helpen of naar minimaal label B, bijvoorbeeld van F naar C. Het energieadvies dat bij het project hoort, laat zien welk label de woning nu heeft, en na afloop werkt u mee aan de registratie van het nieuwe label. Voor het energieadvies en de offerte betaalt u volgens de gemeente niets, dus laat voor deze regeling niet zelf een label maken; kijk eerst op de projectpagina van de gemeente.
De gemeente vergoedt maximaal 75 procent van de kosten: tot € 11.641 per woning met een WOZ-waarde tot € 457.000 op 1 januari 2023, tot € 8.699 daarboven, en tot € 30.000 voor eigenaar-bewoners die bij de aanvraag een Meedoenbijdrage ontvangen. De subsidie wordt rechtstreeks aan het bouwbedrijf uitbetaald. Verhuurders mogen de kosten die met subsidie zijn betaald vijf jaar lang niet via een huurverhoging doorberekenen.
’t Ven en de Generalenbuurt: gratis energieadvies met label
In ’t Ven en de Generalenbuurt, twee startbuurten voor aardgasvrij, betaalt de gemeente een gratis energieadvies aan huis door een adviseur van Ecocert. Daarbij stelt de adviseur volgens de gemeente ook een nieuw energielabel op en registreert dat officieel. Het geldt voor een bestaande koopwoning die op het aardgasnet is aangesloten en geen deel uitmaakt van een VvE; particuliere verhuurders mogen in de buurt maximaal drie woningen verhuren. Woont u daar, kijk dan eerst op de pagina’s voor ’t Ven en de Generalenbuurt voordat u zelf een label laat maken.
VvE’s: ander bewijs nodig
Voor VvE’s in gebouwen uit 1991 of eerder is er een aparte regeling, mits er minstens één eigenaar-bewoner in het gebouw woont; een volledig verhuurd gebouw komt niet in aanmerking. De VvE krijgt tot € 1.250 per in aanmerking komend appartement, plus € 500 bij biobased materiaal. Een appartement telt mee als het van een eigenaar-bewoner is of van een particuliere verhuurder met minder dan 25 huurwoningen in Nederland (de gemeentepagina zegt “maximaal 25”; vraag bij precies 25 de gemeente), als de WOZ-waarde op 1 januari 2023 maximaal € 457.000 was, en als het grenst aan het bouwdeel dat wordt geïsoleerd of zelf nieuw glas, panelen of deuren krijgt.
Een energielabel telt in deze regeling niet als bewijs dat het gebouw slecht geïsoleerd is. De gemeente vraagt een oriëntatiescan, die zij gratis aanbiedt, een energieadvies of facturen van minstens twee isolatiemaatregelen in twee bouwdelen. De VvE mag de subsidie vooraf aanvragen op basis van offertes; na toekenning wordt het bedrag gereserveerd en na het werk uitbetaald. Het plafond voor deze regeling is € 2.337.000; op 2 september 2026 was daarvan volgens de gemeente nog € 1.963.250 beschikbaar.
Bedragen en voorwaarden kunnen wijzigen. Lees de actuele voorwaarden en de aanvraagroute op de pagina’s van de gemeente voor eigenaar-bewoners, Woensel-Zuid en VvE’s.
Broncontrole: 8 oktober 2026. Bron: gemeente Eindhoven, subsidiepagina’s voor eigenaar-bewoners, Samen verduurzamen in Woensel-Zuid en VvE’s, en de regelingen isolatie en ventilatie eigenaar-bewoners, Volkshuisvestingsfonds Woensel-Zuid 2026-2031 en isolatie en ventilatie vereniging van eigenaren, in de versies die sinds maart 2026 gelden. Gratis energieadvies: ’t Ven en Generalenbuurt (Eindhoven Duurzaam).
Van Philipsdorp tot nieuwbouw: de Eindhovense woningvoorraad
De gemeente Eindhoven telde op 1 januari 2026 122.956 woningen. Ruim 42 procent daarvan, 52.331 woningen, is een meergezinswoning: een appartement, bovenwoning of andere woning in een pand met meerdere woningen. Elk daarvan krijgt een eigen label. Onder de eengezinswoningen is de tussenwoning veruit het meest voorkomende type, met 47.743 woningen. Verder telt de stad 15.395 hoekwoningen, 4.585 vrijstaande woningen en 2.830 twee-onder-een-kapwoningen.
Ter oriëntatie: de gemiddelde meergezinswoning meet 71 m², de gemiddelde tussenwoning 120 m² en de gemiddelde vrijstaande woning 243 m². Een gemiddelde zegt niets over uw eigen woning: voor de prijs telt de gebruiksoppervlakte van uw eigen woning.
Dat zoveel Eindhovense wijken een oude dorpsnaam dragen, is geen toeval. Om de woningnood en het verkeer aan te pakken, werd op 1 januari 1920 ‘Groot-Eindhoven’ gevormd: de stad annexeerde de vijf omliggende gemeenten Strijp, Gestel en Blaarthem, Stratum, Tongelre en Woensel. Vijf van de twintig wijken die het CBS nu voor Eindhoven onderscheidt, heten nog Oud-Strijp, Oud-Gestel, Oud-Stratum, Oud-Tongelre en Oud-Woensel.
Van de woningvoorraad op 1 januari 2026 hebben ruim 16.700 woningen een bouwjaar van vóór 1945, de meeste tussen 1925 en 1945. Bijna de helft, 58.410 woningen, heeft een bouwjaar van 1945 tot 1985, met 1965 tot 1975 als grootste bouwjaarklasse: 19.974 woningen. Hoe goed zulke woningen nu geïsoleerd zijn, hangt af van wat er later is gedaan, en dat is van buitenaf niet altijd te zien.
Kan de adviseur een onderdeel niet aantonen, dan moet volgens de officiële opnameregels een conservatieve inschatting worden gemaakt. De mate van isolatie wordt dan bijvoorbeeld gebaseerd op het bouwjaar. Daarom helpen de stukken die u kunt klaarleggen. Uw energielabel wordt vastgesteld voor uw eigen woning; wijkcijfers voorspellen het niet. Het bouwjaar kan wel meetellen bij de inschatting van isolatie waarvan geen ander bewijs is.
Aan de andere kant staat de nieuwbouw: 13.802 woningen in de voorraad hebben een bouwjaar van 2015 of later. Van de 1.544 woningen met bouwjaar 2025 of later is 93 procent een meergezinswoning, gemiddeld 59 m². Bij oplevering van nieuwbouw is een energielabel verplicht, dus voor een recent gebouwde woning staat er vaak al een label in EP-Online. Controleer wel de geldig-totdatum: een label is tien jaar geldig.
Broncontrole: 8 oktober 2026. Woningtypen en gemiddelde oppervlakten: CBS StatLine 85035NED. Bouwjaren: CBS StatLine 82550NED. Beide peildatum 1 januari 2026, gemeente Eindhoven. Annexatie: gemeente Eindhoven, cultuurhistorische waardestelling Het Ven (2019). Opnameregels en nieuwbouw: Volkshuisvesting Nederland.
Beschermde stadsgezichten en monumenten
Philips bouwde ook zelf woningen voor zijn personeel. Philipsdorp, waarvan de bouw in 1910 begon, is sinds 16 april 2003 een rijksbeschermd stadsgezicht. Op dezelfde dag werden nog drie Eindhovense buurten aangewezen: het Witte Dorp, Villapark Tongelre, waarvan de geschiedenis volgens het besluit nauw verbonden is met Philips, en Villapark Den Elzent, een uitbreiding uit de jaren twintig langs de Dommel. In het Witte Dorp staan bovendien rijen woningen naar ontwerp van W.M. Dudok uit 1937 die sinds 2001 rijksmonument zijn.
Woningen in een beschermd stadsgezicht hadden al een labelplicht bij verkoop of verhuur, ook als de woning zelf geen monument is. Voor monumenten gold tot 29 mei 2026 een uitzondering; die is vervallen, dus ook een monument heeft nu bij verkoop of verhuur een geldig energielabel nodig. De opname- en registratieregels zijn dezelfde als voor andere woningen. Kijk eerst in EP-Online of er al een geldig label op uw adres staat.
Broncontrole: 8 oktober 2026. Beschermde stadsgezichten: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, aanwijzingsbesluiten Philipsdorp, Het Witte Dorp, Villapark Tongelre en Villapark Den Elzent, alle van 16 april 2003. Philipsdorp: AWVN en bestemmingsplan Philipsdorp 2013. Witte Dorp: Rijksmonumentenregister 518755. Labelplicht in een beschermd stadsgezicht: Aedes. Monumentenregel: Volkshuisvesting Nederland.
Stadsverwarming in Meerhoven en Strijp
Volgens de CBS-wijkcijfers van 2024 had ongeveer 8 procent van de Eindhovense woningen stadsverwarming, maar ongeveer 78 procent in Meerhoven. Daar komt de warmte volgens Ennatuurlijk voor ongeveer de helft van de bio-energiecentrale van de gemeente; de rest leveren gasketels. De gemeente is er warmteleverancier in Meerrijk, Waterrijk, Landhof en Bosrijk, en Ennatuurlijk in Grasrijk en Zandrijk. Een tweede warmtenet loopt volgens Ennatuurlijk vanaf de biomassacentrale op Strijp-T, onder meer naar Strijp-S, Strijp-T en Vredeoord; in Strijp-S en Strijp-R krijgen ongeveer 1.200 woningen warmte en koude via een bodemenergiesysteem.
Ook zo’n woning krijgt gewoon een energielabel. Heeft uw woning een eigen afleverset, dan fotografeert de adviseur die en, als dat kan, het typeplaatje; leg een folder of uitlegboekje klaar als u dat hebt. Wordt uw appartement via een gezamenlijke installatie van het gebouw verwarmd, vraag dan bij de VvE of beheerder welk systeem het is en geef dat door bij het plannen van de opname. Stadsverwarming is niet slecht voor het label: in de praktijk van onze adviseurs scoort zo’n woning vaak ongeveer één labelstap hoger dan met een gewone cv-ketel. Volgens onze adviseurs zijn er voor de warmtenetten in Meerhoven en Strijp kwaliteitsverklaringen van BCRG beschikbaar. De adviseur kan daarmee rekenen in plaats van met de standaardwaarden, en valt de verklaring zeer gunstig uit, dan kan het effect soms nog groter zijn dan die ene labelstap. Woningen op het bodemenergiesysteem in Strijp-S en Strijp-R worden in principe op dezelfde manier opgenomen; daar komt de koeling bij.
Broncontrole: 8 oktober 2026. Aandeel stadsverwarming: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024, de nieuwste release met dit gegeven; het CBS noemt de bepaling relatief onzeker. Warmtenetten: gemeente Eindhoven, Warmtelevering Meerhoven en Ennatuurlijk, Warmtenet Eindhoven. Afleverset, berekening, labeleffect, bodemenergie en de kwaliteitsverklaringen voor Meerhoven en Strijp: de EP-adviseurs van Label-Direct (oktober 2026). De verklaringen zelf staan bij BCRG.
Twintig wijken, van Centrum tot Meerhoven
Wij nemen woningen en bedrijfspanden op in alle twintig wijken van Eindhoven: Centrum, Oud-Stratum, Kortonjo, Putten, De Laak, Doornakkers, Oud-Tongelre, Oud-Woensel, Erp, Begijnenbroek, Ontginning, Achtse Molen, Aanschot, Dommelbeemd, Oud-Strijp, Halve Maan, Meerhoven, Rozenknopje, Oud-Gestel en Gestelse Ontginning.
Die wijken verschillen sterk. Volgens de CBS-wijkcijfers van 2025 bestaat het Centrum voor 94 procent uit meergezinswoningen; woont u in zo’n pand met meerdere woningen, dan krijgt uw eigen woning een eigen label. In Achtse Molen is 90 procent een eengezinswoning. Heeft u een eengezinswoning, zorg dan dat ook de zolder en de kruipruimte bereikbaar zijn.
Ook de leeftijd verschilt sterk. In de buurt Strijp S had volgens de CBS-wijkcijfers van 2025 76 procent van de woningen een bouwjaar in de tien jaar daarvoor, en in Meerhoven 24 procent. Kijk bij zo’n jonge woning eerst in EP-Online: vaak staat er al een label, maar controleer wel de geldig-totdatum. Hoe de warmte in Meerhoven en Strijp wordt geleverd, staat bij stadsverwarming.
Twijfelt u of uw adres binnen ons werkgebied valt, gebruik dan de adrescontrole bovenaan deze pagina.
Broncontrole: 8 oktober 2026. Wijkindeling, wijk- en buurtcijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, gemeente Eindhoven.
Ervaringen van klanten
“Kan dit bedrijf absoluut aanbevelen”
“Alles binnen 24 uur afgehandeld, top!”
“Zeer kundig met goede uitleg over hoe een label tot stand komt”
Bekijk alle beoordelingen op het openbare Google-bedrijfsprofiel van EPApro, waarvan Label-Direct een handelsnaam is.
Veelgestelde vragen
Heb ik een nieuw energielabel nodig voor de Eindhovense isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners?
Niet per se. Die regeling is voor eigenaar-bewoners van een woning uit 1991 of eerder met een WOZ-waarde van maximaal € 457.000 op 1 januari 2023. Kijk eerst in EP-Online of er al een label op uw adres staat: een bestaand label D, E, F of G volstaat als bewijs dat de woning slecht geïsoleerd is. Zonder label, of met label C of beter, toont u dat op een andere manier aan, bijvoorbeeld met een energieadvies of met facturen van minstens twee isolatiemaatregelen in twee bouwdelen. Voor de VvE-regeling telt een label niet als bewijs. In Woensel-Zuid hoort het energieadvies bij het project ‘Samen verduurzamen’, en in ’t Ven en de Generalenbuurt regelt de gemeente een gratis energieadvies met een nieuw, geregistreerd label.
Laat ik het label vóór of na een verbouwing maken?
Een nieuw label is in beide gevallen niet verplicht. Uw bestaande label blijft geldig tot de geldig-totdatum, en na-isolatie geldt niet als ingrijpende renovatie. Wilt u de verbeteringen wel op het label zien, bijvoorbeeld bij verkoop, plan de opname dan na afloop van het werk. Let op bij de Eindhovense subsidie voor eigenaar-bewoners: de gemeente kijkt naar het label dat bij de aanvraag in EP-Online staat. Laat u vóór de aanvraag een nieuw label C of beter registreren, dan heeft u een energieadvies of facturen van twee isolatiemaatregelen in twee bouwdelen nodig om in aanmerking te komen.
Ik verhuur een woning in Eindhoven. Wat moet ik met het energielabel?
Uiterlijk op de dag dat de huurovereenkomst ingaat, geeft u de huurder een afschrift van een geldig energielabel, ook bij verlenging van een bestaand contract. Volgens de Rijksoverheid kan dat een label van 2021 of later zijn, of een Energie-Index, maar geen vereenvoudigd energielabel uit 2015–2020. Geldt voor de woning een maximale huurprijs, dan telt het label ook mee in de puntentelling van het woningwaarderingsstelsel: een zuiniger woning krijgt meer punten, en zonder geldig label of Energie-Index bepaalt het bouwjaar die punten. Voor monumenten geldt een uitzondering: vanaf label E of lager krijgen zij 0 punten. De volledige telling maakt u met de Huurprijscheck van de Huurcommissie.
Mijn woning ligt in Philipsdorp, het Witte Dorp of een van de villaparken. Heb ik een energielabel nodig?
Ja, bij verkoop of verhuur. Philipsdorp, het Witte Dorp, Villapark Tongelre en Villapark Den Elzent zijn sinds 2003 rijksbeschermde stadsgezichten, en woningen in een beschermd stadsgezicht hadden al een labelplicht. Voor monumenten, zoals de rijksmonumentale Dudok-woningen in het Witte Dorp, gold tot 29 mei 2026 een uitzondering; die is vervallen. De opname- en registratieregels zijn dezelfde als voor andere woningen.
Mijn woning in Meerhoven of Strijp heeft stadsverwarming of bodemenergie. Kan die een energielabel krijgen?
Ja. Heeft uw woning een eigen afleverset, dan fotografeert de adviseur die en, als dat kan, het typeplaatje; leg een folder of uitlegboekje klaar als u dat hebt. Wordt uw appartement via een gezamenlijke installatie van het gebouw verwarmd, vraag dan bij de VvE of beheerder welk systeem het is. Stadsverwarming is niet slecht voor het label: in de praktijk van onze adviseurs scoort zo’n woning vaak ongeveer één labelstap hoger dan met een gewone cv-ketel. Voor de warmtenetten in Meerhoven en Strijp zijn volgens onze adviseurs kwaliteitsverklaringen van BCRG beschikbaar; valt zo’n verklaring zeer gunstig uit, dan kan het effect soms nog groter zijn. Woningen op het bodemenergiesysteem in Strijp-S en Strijp-R worden in principe op dezelfde manier opgenomen, met de koeling erbij.
Hoe snel neemt Label-Direct contact met mij op?
Wij streven ernaar om tijdens onze openingstijden binnen twee uur telefonisch contact met u op te nemen. Daarna plannen wij samen de opname, ook buiten kantooruren of op zaterdag als dat u beter uitkomt.
Moet ik thuis zijn tijdens de opname?
Er moet iemand aanwezig zijn die de adviseur toegang kan geven tot de relevante ruimtes. Stem bij het plannen van de afspraak af hoe bijvoorbeeld de zolder, kruipruimte en meterkast bereikbaar zijn.
Hoe lang is het energielabel geldig?
Tien jaar. De geldig-totdatum staat op het label en kunt u ook op uw adres opzoeken in EP-Online, de landelijke energielabeldatabase. Ook een ouder label, zoals een vereenvoudigd energielabel of een Energie-Index uit 2015–2020, blijft tot die datum geldig; de nieuwe rekenmethode van 2021 maakte oudere labels niet ongeldig. Voor verhuur kunt u een vereenvoudigd energielabel wel niet gebruiken.
Ik ben het niet eens met mijn energielabel. Wat kan ik doen?
Neem als eigenaar eerst contact op met de energieadviseur die het label heeft geregistreerd en leg uit waarom u het er niet mee eens bent; mogelijk volgt een nieuw of gewijzigd label. Komt u er samen niet uit, dan kunt u volgens de Rijksoverheid het klachtenformulier op klacht-energielabel.nl gebruiken, als het label maximaal drie jaar oud is en na 29 mei 2023 is geregistreerd. Bent u huurder, neem dan eerst contact op met uw verhuurder.
Uw energielabel in Eindhoven aanvragen
Wij plannen de opname ook ’s avonds of op zaterdag. Wij streven ernaar om tijdens onze openingstijden binnen twee uur telefonisch contact met u op te nemen.
Vragen? Mail info@label-direct.nl of stuur een WhatsApp-bericht. Maandag tot en met vrijdag van 08:30 tot 20:00 en zaterdag van 10:00 tot 13:00.