Ga naar de hoofdinhoud
Label-DirectEnergielabels

Energielabel in Helmond

Energielabel aanvragen in Helmond

Wie in Helmond een woning verkoopt of verhuurt, heeft daarvoor vrijwel altijd een geldig energielabel nodig. Dat label wordt sinds 2021 in de regel bepaald na een opname op locatie volgens de NTA 8800-methodiek, daarna geregistreerd in EP-Online en is tien jaar geldig. Label-Direct verzorgt energielabels in de hele gemeente Helmond vanaf € 235 inclusief btw, met opname, uitwerking en registratie inbegrepen en zonder voorrijkosten.

In Helmond kan een bestaand label ook meetellen voor subsidie. De gemeentelijke isolatiesubsidie accepteert een label D tot en met G als bewijs dat een woning slecht geïsoleerd is, en u vraagt die subsidie aan vóórdat het werk begint. Verder is Helmond een stad van eengezinswoningen, met stadsverwarming in Rijpelberg en Brouwhuis en met de kubuswoningen van Piet Blom als gemeentelijk monument.

Weet u al wat u nodig heeft? Bekijk de tarieven per woningtype of vraag uw energielabel direct aan.

Energielabel opzoeken

Vul uw adres in. U ziet direct uw huidige energielabel, tot wanneer het geldig is en of wij bij u een opname kunnen doen.

Wanneer u een energielabel nodig heeft

Een geldig energielabel is nodig bij verkoop, bij de start of verlenging van een huurcontract, bij oplevering van nieuwbouw en na een ingrijpende renovatie, waarbij meer dan een kwart van de integrale bouwschil wordt verbouwd. Na-isolatie van bijvoorbeeld de spouwmuur of het dak valt daar niet onder. Er bestaan uitzonderingen; die staan bij Rijksoverheid.

Heeft u al een label, zoek dan eerst de geldig-totdatum op in EP-Online of met de adrescontrole hierboven. Is die datum niet verstreken en is de woning sindsdien niet ingrijpend gerenoveerd, dan kunt u het bestaande label bij verkoop of verhuur gewoon gebruiken. Wilt u verhuren, dan kan dat volgens de Rijksoverheid niet met een vereenvoudigd energielabel uit 2015–2020. Biedt u de woning via een advertentie te koop of te huur aan, dan moeten volgens de RVO de labelletter en de energieprestatie-indicator al in die advertentie staan. Zorg dus dat er een geldig label is voordat de advertentie verschijnt.

Op 1 januari 2025 was bijna de helft van de Helmondse woningen een huurwoning (46 procent), en ruim een derde van alle woningen was van een woningcorporatie. Verhuurt u zelf, dan geeft u de huurder uiterlijk op de dag dat de huurovereenkomst ingaat een afschrift van een geldig label, ook bij verlenging van een bestaand contract.

Zo verloopt een nieuw label

  1. Aanvragen en afspraak. U vult uw gebouwgegevens in. Wij controleren de aanvraag en plannen samen de opname. Wij streven ernaar om tijdens onze openingstijden binnen twee uur telefonisch contact met u op te nemen. De opname zelf kan ook ’s avonds of op zaterdag, als dat u beter uitkomt.
  2. Opname. Een woningopname duurt doorgaans 30 tot 60 minuten. Tijdens de opname bekijken we onder meer installaties, geometrie en isolatie.
  3. Uitwerking, betaling en registratie. Na de opname werken wij het energielabel uit. De betalingstermijn is zeven dagen; definitieve registratie en oplevering volgen zodra het volledige factuurbedrag is voldaan. De doorlooptijd na de opname is normaal drie tot vijf werkdagen; een spoedaanvraag één tot twee werkdagen. Spoedlevering kost extra; het bedrag staat bij de tarieven.

Wat u ontvangt. Na betaling registreren wij het energielabel en ontvangt u het per e-mail. Op het label staat sinds 29 mei 2026 naast de labelletter onder meer hoe de isolatie van gevels, daken en andere onderdelen scoort, welke installaties er zijn en welke verbetermogelijkheden er zijn; de RVO toont voorbeelden. Die verbetermogelijkheden zijn iets anders dan een apart maatwerkadvies met een uitgewerkt plan en kosten.

Wat u kunt klaarleggen

Voor een woning hoeft u niet alles te hebben om een label aan te vragen. Wat u wel heeft, helpt de adviseur om aanwezige maatregelen vast te leggen; wat niet aantoonbaar is, moet de adviseur volgens de officiële opnameregels conservatief inschatten:

  • Leg beschikbare facturen of plaatsingsbewijzen van zonnepanelen klaar.
  • Verzamel facturen of specificaties van isolatiemaatregelen.
  • Houd beschikbare bouwtekeningen bij de hand, ook van aanbouwen of verbouwingen.
  • Voor utiliteitsgebouwen vanaf 250 m² zijn complete tekeningen en plattegronden nodig.

Heeft uw woning stadsverwarming of een gezamenlijke installatie van het gebouw, lees dan ook wat u daarvoor kunt klaarleggen.

Alle inspecteurs van Label-Direct zijn volledig BRL9500 W/B & U/B gecertificeerd en vindbaar in het landelijk Centraal Register Techniek. Label-Direct is opgericht door Nathan Pardoel, Peter Verbeek en Robin van der Sanden; lees meer over ons, bekijk onze volledige werkwijze of zoek onze adviseurs op in het Centraal Register Techniek.

Broncontrole: 5 oktober 2026. Wanneer een label nodig is en de huurregel: Volkshuisvesting Nederland. Eigendom: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, gemeente Helmond.

Wat kost een energielabel in Helmond?

Prijzen voor woningen inclusief btw, voor bedrijfspanden exclusief btw. Geen voorrijkosten, in welke wijk u ook woont. Voor woningcategorieën zonder vaste prijs tonen wij een niet-bindende minimumindicatie.

Welk tarief geldt, hangt af van het type en de gebruiksoppervlakte van uw eigen woning. Hoe die oppervlakte wordt bepaald, leest u in ons artikel over de kosten van een energielabel.

Woningbouw

Tarieven per woningtype

Prijzen inclusief btw
Tarieven voor energielabels van woningen in Helmond, inclusief btw
WoningtypeTot 150 m²150 tot 250 m²250 m² of meer
Appartement€ 235€ 285vanaf € 315
Tussenwoning€ 245€ 295vanaf € 315
Hoekwoning€ 265€ 310vanaf € 325
Twee-onder-een-kap€ 275€ 325vanaf € 350
Vrijstaande woning€ 285€ 345vanaf € 425

Bedrijfspanden

Tarieven utiliteitsbouw in Helmond

Prijzen exclusief btw
Tarieven voor energielabels van utiliteitsgebouwen, exclusief btw
GebruiksoppervlakteTarief
Minder dan 100 m²€ 365
100 tot 250 m²€ 450
250 tot 500 m²€ 575
500 tot 1000 m²€ 895
1000 m² of meervanaf € 995

Het energielabel in de Helmondse isolatiesubsidie

Helmond heeft drie isolatieregelingen, elk met een eigen subsidieplafond. Welke bij u past, hangt af van uw woning en uw inkomen:

  • Eigenaar-bewoners van een eengezinswoning: tot € 1.800 per adres. Een bestaand label D tot en met G telt als bewijs. Eerste stap: aanvragen bij het Duurzaam Bouwloket, vóórdat het werk begint.
  • Eigenaar-bewoners met een laag inkomen: gratis isolatiemaatregelen tot € 10.000 per woning, met een energieadviseur. Ook hier telt een label D tot en met G als bewijs. Eerste stap: aanmelden bij de gemeente.
  • VvE’s: tot € 1.800 per appartement dat aan de voorwaarden voldoet. Eerste stap: de VvE vraagt aan, vóórdat het werk begint.

In september 2026 verhoogde de gemeente het maximum voor eigenaar-bewoners en VvE’s van € 1.200 naar € 1.800. Volledige aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst.

Eigenaar-bewoners: een bestaand label D tot en met G telt als bewijs

Woont u in uw eigen eengezinswoning van vóór 1993, of gaat u er direct na de verbouwing wonen, en was de WOZ-waarde op 1 januari 2024 maximaal € 477.000? Dan vergoedt de gemeente 100 procent van de kosten van isolatie- of glasmaatregelen, eventueel samen met ventilatie, tot € 1.800 per adres. Volgens de regeling kan er tot € 500 bij komen als u biobased isolatiemateriaal gebruikt. Verhuurde woningen komen niet in aanmerking. Bent u alleen lid van een VvE voor een gezamenlijke tuin, erf of parkeerplaats, dan vraagt u aan als eengezinswoning.

Kreeg u tussen 1 oktober 2024 en 31 augustus 2026 al subsidie uit de vorige Helmondse regeling (Lokale Aanpak Isolatie), dan kunt u voor een nieuwe isolatiemaatregel het resterende bedrag tot € 1.800 aanvragen. Voor dezelfde maatregel krijgt u geen tweede keer subsidie.

U vraagt de subsidie aan vóórdat het werk begint: de aanvraagdatum moet vóór de factuurdatum liggen. Dat kan tot en met 30 juni 2028 via het Duurzaam Bouwloket. Na toekenning heeft u 26 weken om het werk uit te voeren en de verantwoording in te dienen. Laat u isoleren door een bedrijf, dan moet dat bedrijf gecertificeerd zijn voor natuurvriendelijk isoleren; een deel van de maatregelen mag u ook zelf uitvoeren. Komt uw woning mogelijk in aanmerking, dan stuurt de gemeente een brief, maar ook zonder brief kunt u zich melden als u denkt aan de voorwaarden te voldoen.

De woning moet slecht geïsoleerd zijn. Kijk daarom eerst in EP-Online: staat er al een label D, E, F of G op uw adres, dan is dat voldoende bewijs en hoeft u daarvoor geen nieuw label te laten maken. Zonder label, of met label A, B of C, toont u aan dat minstens twee bouwdelen slecht geïsoleerd zijn; de maatregel waarvoor u subsidie aanvraagt, telt daarbij als één van de twee. Met vragen over dat bewijs verwijst de gemeente naar Energiehuis Slim Wonen. Ook met een label D tot en met G komt een maatregel alleen in aanmerking als die op een slecht geïsoleerd bouwdeel wordt aangebracht.

Na het isoleren blijft uw bestaande label geldig; een nieuw label is niet verplicht. Wilt u de verbetering wel op uw label zien, bijvoorbeeld bij verkoop, dan kunt u na afloop van het werk een nieuw label laten maken.

Achteraf aanvragen kan alleen in een beperkte uitzondering voor werk dat al gedaan is. Huishoudens die begin 2026 een brief over de vorige regeling kregen, kunnen tot en met 31 december 2026 nog subsidie aanvragen, tot € 1.200, voor isolatie die na 1 oktober 2023 is uitgevoerd en waarvoor nog geen subsidie is ontvangen. De regeling noemt werk van vóór de inwerkingtreding op 5 september 2026; de subsidiepagina van de gemeente noemt werk van vóór 1 september 2026 en een WOZ-waarde van maximaal € 349.000. Valt uw situatie tussen die twee in, vraag het dan na via de subsidiepagina van de gemeente. Voor werk dat nog moet beginnen, geldt deze uitzondering niet.

Laag inkomen: gratis maatregelen

Voor eigenaar-bewoners met een laag inkomen is er sinds 5 september 2026 een aparte regeling. De gemeente betaalt een of meer isolatiemaatregelen volledig, tot € 10.000 per woning, en een energieadviseur kijkt mee. Ook hier gaat het om een slecht geïsoleerde eengezinswoning van vóór 1993 (label D tot en met G of twee slecht geïsoleerde bouwdelen) met een WOZ-waarde van maximaal € 477.000 op 1 januari 2024. Appartementen vallen er niet onder.

Het netto-inkomen van u en uw eventuele partner mag niet hoger zijn dan 150 procent van de bijstandsnorm, en het vermogen niet hoger dan € 25.000; spaargeld en beleggingen tellen mee, de hypotheek telt daarbij niet als schuld. De gemeente zet de inkomensgrenzen per situatie op een rij op haar pagina over deze regeling, waar u zich ook aanmeldt, tot en met 31 december 2027. Na de uitvoering vraagt u binnen 13 weken de vaststelling van de subsidie aan.

VvE’s: elk appartement telt apart

Voor appartementengebouwen met een VvE, ook een gemengde VvE met koop- en huurwoningen, is er een aparte regeling. De VvE krijgt tot € 1.800 per appartement dat aan de voorwaarden voldoet; bij biobased materiaal kan daar tot € 500 bij komen. Elk appartement dat meetelt, moet zelf slecht geïsoleerd zijn: van vóór 1993 met een label D tot en met G, of met minstens twee slecht geïsoleerde bouwdelen. Daarnaast moet het geïsoleerde bouwdeel bij dat appartement horen, en mag de WOZ-waarde van het appartement niet hoger zijn dan € 477.000 op 1 januari 2024.

De VvE vraagt vooraf aan, uiterlijk op 31 december 2027. Bij de aanvraag horen onder meer een offerte van de aannemer, een uittreksel, volmacht of ALV-notulen waaruit blijkt dat de aanvrager namens de VvE mag aanvragen, een overzicht van alle appartementen (met het energielabel als dat bekend is) en een verklaring welke twee bouwdelen van het gebouw slecht geïsoleerd zijn. Die verklaring komt bovenop de eis per appartement, niet in de plaats daarvan. Na toekenning heeft de VvE volgens de regeling 16 maanden om het werk uit te voeren en te verantwoorden. Ook hier moet de aannemer natuurvriendelijk isoleren, en zelf isoleren kan niet.

Bedragen en voorwaarden kunnen wijzigen. Lees de actuele voorwaarden en de aanvraagroute op de subsidiepagina van de gemeente.

Broncontrole: 5 oktober 2026. Bron: gemeente Helmond, Subsidie voor isolatie, Isolatiesubsidie voor woningeigenaren met een laag inkomen, nieuwsbericht van 28 september 2026, en de Nadere regels isolatiesubsidie koopwoningen 2026 - 2028, Nadere regels isolatiesubsidie koopwoningen voor lage inkomens 2026-2027 en Nadere regels isolatiesubsidie Verenigingen van Eigenaren 2026 – 2028, alle drie geldend vanaf 5 september 2026. Waar de gemeentepagina en de regeling verschillen, volgt deze pagina de regeling en noemt zij het verschil: de VvE-pagina noemt anderhalf jaar, de regeling 16 maanden; voor de uitzondering achteraf noemen ze een andere einddatum.

Stadsverwarming in Rijpelberg en Brouwhuis

Helmond heeft sinds begin jaren tachtig een warmtenet. Het wordt beheerd door Ennatuurlijk en loopt van de energiecentrale aan de Achterdijk naar Rijpelberg, dat in die jaren als eerste ‘groeistadwijk’ van Helmond werd ontwikkeld, en het aangrenzende Brouwhuis; volgens Ennatuurlijk krijgen zo’n 6.500 huishoudens er warmte van. Volgens de CBS-wijkcijfers van 2024 had ongeveer 13 procent van alle Helmondse woningen stadsverwarming. In Rijpelberg was dat ongeveer 87 procent. In Brouwhuis verschilt het sterk per buurt: ongeveer 86 procent in Brouwhuis-West, 71 procent in Brouwhuis-Oost en 7 procent in Brouwhuis-Dorp.

Ook zo’n woning krijgt gewoon een energielabel. In plaats van een cv-ketel staat er een afleverset: daar komt de warmte van het net de woning binnen. Tijdens de opname fotografeert de adviseur die afleverset en, als dat kan, het typeplaatje. Ligt er een folder of uitlegboekje bij, leg dat dan klaar; meer hoeft u voor de warmtekant meestal niet te verzamelen. In de berekening telt de woning als warmtelevering door derden.

Een veelgehoorde misvatting is dat stadsverwarming slecht is voor het label. Veel mensen kennen het warmtenet vooral als kostenpost, maar op het energielabel valt warmtelevering juist gunstig uit, omdat er restwarmte wordt benut. In de praktijk van onze adviseurs scoort zo’n woning vaak ongeveer één labelstap hoger dan met een gewone cv-ketel. Sommige nieuwere warmtenetten hebben een kwaliteitsverklaring van BCRG, die nog gunstiger uitvalt; het oudere Helmondse net heeft die niet. Voor isolatie, glas en zonnepanelen helpen de gewone bewijsstukken.

Broncontrole: 5 oktober 2026. Warmtenet nu: Ennatuurlijk, Warmtenet Helmond; geschiedenis ook in gemeente Helmond, Transitievisie Warmte (2021). Rijpelberg als groeistadwijk: gemeente Helmond, Sociale Atlas van de wijken (2010). Aandeel stadsverwarming: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024, de nieuwste release met dit gegeven; het CBS noemt de bepaling relatief onzeker, omdat warmtelevering niet per adres wordt geregistreerd. Opname van het verwarmingssysteem: Volkshuisvesting Nederland. Afleverset, berekening, labeleffect en kwaliteitsverklaring: de EP-adviseurs van Label-Direct die in Helmond opnemen (oktober 2026).

Een stad van eengezinswoningen

De gemeente Helmond telde op 1 januari 2026 43.711 woningen. Ruim 71 procent daarvan is een eengezinswoning; daarbinnen is de tussenwoning met 18.063 woningen het grootste type, gevolgd door 7.095 hoekwoningen, 3.400 vrijstaande woningen en 2.608 twee-onder-een-kapwoningen. Daarnaast telt de stad 12.512 meergezinswoningen, zoals appartementen en bovenwoningen. Heeft u een eengezinswoning, stem dan bij het plannen af hoe bijvoorbeeld de zolder, kruipruimte en meterkast bereikbaar zijn.

Ter oriëntatie: de gemiddelde meergezinswoning meet 82 m², de gemiddelde tussenwoning 120 m² en de gemiddelde vrijstaande woning 236 m². Een gemiddelde zegt niets over uw eigen woning: voor de prijs telt de gebruiksoppervlakte van uw eigen woning.

De Helmondse voorraad is relatief jong. Van de woningen op 1 januari 2026 hebben er 28.917, twee op de drie, een bouwjaar van 1975 of later, tegen 53 procent in heel Nederland. De grootste bouwjaarklasse is 1985 tot 1995, met 8.925 woningen. In 1968 en later kwamen onder meer Stiphout, ’t Hout, Rijpelberg en Brouwhuis bij Helmond. Dierdonk werd midden jaren negentig ontwikkeld, en Brandevoort, in 1995 overgedragen door Mierlo, werd na 2000 de belangrijkste uitbreidingswijk.

Dat bouwjaar doet ertoe bij de opname. Volgens Milieu Centraal werd de buitenmuur bij woningen van 1975 tot 1991 bijna altijd geïsoleerd, meestal in de spouw, al kan de isolatiewaarde beter. Bij woningen van 1920 tot 1975 is de kans groot dat de spouw bij de bouw niet is geïsoleerd. Kan de adviseur een onderdeel niet aantonen, dan moet volgens de officiële opnameregels een conservatieve inschatting worden gemaakt, bijvoorbeeld op basis van het bouwjaar; daarom helpen de stukken die u kunt klaarleggen. Uw energielabel wordt vastgesteld voor uw eigen woning; wijkcijfers voorspellen het niet. Het bouwjaar kan wel meetellen bij de inschatting van isolatie waarvan geen ander bewijs is.

Een bijzonder geval zijn de kubuswoningen van Piet Blom: drie aan de Wilhelminalaan uit 1974 en 1975 en de woningen aan het Speelhuisplein uit 1976 en 1977. Ze staan, net als onder meer de woningen van het Klaverhof, op de lijst van gemeentelijke monumenten. Tot 29 mei 2026 waren monumenten uitgezonderd van de labelplicht; die uitzondering is vervallen, dus ook een monumentale woning heeft nu bij verkoop of verhuur een geldig energielabel nodig.

Aan de andere kant staat de nieuwbouw: 4.030 woningen hebben een bouwjaar van 2015 of later. Bij oplevering van nieuwbouw is een energielabel verplicht, dus voor een recent gebouwde woning staat er vaak al een label in EP-Online. Controleer wel de geldig-totdatum: een label is tien jaar geldig.

Broncontrole: 5 oktober 2026. Woningtypen en gemiddelde oppervlakten: CBS StatLine 85035NED. Bouwjaren: CBS StatLine 82550NED. Beide peildatum 1 januari 2026, gemeente Helmond en Nederland. Wijken en annexaties: gemeente Helmond, Sociale Atlas van de wijken (2010). Spouwmuren: Milieu Centraal. Kubuswoningen: lijst gemeentelijke monumenten en Monumenten in Helmond. Opnameregels, monumenten en nieuwbouw: Volkshuisvesting Nederland.

Van de Binnenstad tot Brandevoort

Wij nemen woningen en bedrijfspanden op in alle wijken van Helmond: Binnenstad, Helmond-Oost, Helmond-Noord, Helmond-West, Warande, ’t Hout, Stiphout, Brouwhuis, Rijpelberg, Dierdonk, Brandevoort en Industriegebied Zuid.

Volgens de CBS-wijkcijfers van 2025 bestaat de Binnenstad voor 59 procent uit meergezinswoningen: daar gaat het vaak om één woning in een groter pand, met een eigen label. In Dierdonk is 99 procent een eengezinswoning en 97 procent een koopwoning, in Stiphout is 90 procent een eengezinswoning.

In Brandevoort had in de cijfers van 2025 29 procent van de woningen een bouwjaar in de tien jaar daarvoor. Kijk bij zo’n jonge woning eerst in EP-Online of er al een geldig label is.

Deze pagina gaat over de gemeente Helmond. Woont u net daarbuiten, gebruik dan de adrescontrole bovenaan deze pagina om te zien of uw adres binnen ons werkgebied valt.

Broncontrole: 5 oktober 2026. Wijkindeling en wijkcijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, gemeente Helmond.

Ervaringen van klanten

Veelgestelde vragen

Heb ik een nieuw energielabel nodig voor de isolatiesubsidie van de gemeente Helmond?

Niet per se. Voor de regeling voor eigenaar-bewoners en de regeling voor lage inkomens telt een bestaand label D, E, F of G als bewijs dat uw eengezinswoning slecht geïsoleerd is; kijk dus eerst in EP-Online. Zonder label, of met label A, B of C, kunt u ook aantonen dat minstens twee bouwdelen slecht geïsoleerd zijn. Met vragen over dat bewijs verwijst de gemeente naar Energiehuis Slim Wonen. Bij een VvE moet elk appartement dat meetelt aan dezelfde eis voldoen, en levert de VvE daarnaast eigen documenten aan.

Vraag ik de isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners vóór of na het isoleren aan?

Vóór. In de gewone regeling voor eigenaar-bewoners moet de aanvraagdatum vóór de factuurdatum liggen, en na toekenning heeft u 26 weken om het werk uit te voeren en de verantwoording in te dienen. VvE’s vragen ook vooraf aan, met een eigen termijn; voor de regeling voor lage inkomens meldt u zich aan bij de gemeente. Achteraf aanvragen kan alleen in een beperkte uitzondering voor werk dat al vóór de nieuwe regeling klaar was, bij huishoudens die begin 2026 een brief kregen, tot en met 31 december 2026. Voor werk dat nog moet beginnen, vraagt u altijd eerst aan.

Moet ik na het isoleren een nieuw energielabel laten maken?

Nee. Uw bestaande label blijft geldig tot de geldig-totdatum, en na-isolatie van bijvoorbeeld de spouwmuur of het dak geldt niet als ingrijpende renovatie. Wilt u de verbetering wel op uw label zien, bijvoorbeeld bij verkoop, dan kunt u na afloop een nieuw label laten maken.

Mijn woning in Rijpelberg of Brouwhuis heeft stadsverwarming. Kan die een energielabel krijgen?

Ja. De adviseur fotografeert de afleverset en, als dat kan, het typeplaatje; leg een folder of uitlegboekje klaar als u dat hebt. Stadsverwarming is niet slecht voor het label: in de praktijk van onze adviseurs scoort zo’n woning vaak ongeveer één labelstap hoger dan met een gewone cv-ketel. Facturen van isolatie, glas, ventilatie of zonnepanelen helpen om de maatregelen die u zelf hebt genomen goed vast te leggen.

Ik woon in een kubuswoning of een ander monument. Heb ik een energielabel nodig?

Ja, bij verkoop of verhuur. De kubuswoningen aan het Speelhuisplein en de Wilhelminalaan zijn gemeentelijke monumenten, net als onder meer de woningen van het Klaverhof, en sinds 29 mei 2026 geldt de labelplicht ook voor monumenten. De opname- en registratieregels zijn dezelfde als voor andere woningen.

Ik verhuur een woning in Helmond. Wat moet ik met het energielabel?

Uiterlijk op de dag dat de huurovereenkomst ingaat, geeft u de huurder een afschrift van een geldig energielabel, ook bij verlenging van een bestaand contract. Volgens de Rijksoverheid kan dat een label van 2021 of later zijn, of een Energie-Index, maar geen vereenvoudigd energielabel uit 2015–2020. Geldt voor de woning een maximale huurprijs, dan telt het label ook mee in de puntentelling van het woningwaarderingsstelsel: een zuiniger woning krijgt meer punten, en zonder geldig label of Energie-Index bepaalt het bouwjaar die punten. Voor monumenten geldt een uitzondering: vanaf label E of lager krijgen zij 0 punten. De volledige telling maakt u met de Huurprijscheck van de Huurcommissie.

Hoe snel neemt Label-Direct contact met mij op?

Wij streven ernaar om tijdens onze openingstijden binnen twee uur telefonisch contact met u op te nemen. Daarna plannen wij samen de opname, ook buiten kantooruren of op zaterdag als dat u beter uitkomt.

Moet ik thuis zijn tijdens de opname?

Er moet iemand aanwezig zijn die de adviseur toegang kan geven tot de relevante ruimtes. Stem bij het plannen van de afspraak af hoe bijvoorbeeld de zolder, kruipruimte en meterkast bereikbaar zijn.

Hoe lang is het energielabel geldig?

Tien jaar. De geldig-totdatum staat op het label en kunt u ook op uw adres opzoeken in EP-Online, de landelijke energielabeldatabase. Ook een ouder label, zoals een vereenvoudigd energielabel of een Energie-Index uit 2015–2020, blijft tot die datum geldig; de nieuwe rekenmethode van 2021 maakte oudere labels niet ongeldig. Voor verhuur kunt u een vereenvoudigd energielabel wel niet gebruiken.

Ik ben het niet eens met mijn energielabel. Wat kan ik doen?

Neem als eigenaar eerst contact op met de energieadviseur die het label heeft geregistreerd en leg uit waarom u het er niet mee eens bent; mogelijk volgt een nieuw of gewijzigd label. Komt u er samen niet uit, dan kunt u volgens de Rijksoverheid het klachtenformulier op klacht-energielabel.nl gebruiken, als het label maximaal drie jaar oud is en na 29 mei 2023 is geregistreerd. Bent u huurder, neem dan eerst contact op met uw verhuurder.

Uw energielabel in Helmond aanvragen

Wij plannen de opname ook ’s avonds of op zaterdag. Wij streven ernaar om tijdens onze openingstijden binnen twee uur telefonisch contact met u op te nemen.

Vragen? Mail info@label-direct.nl of stuur een WhatsApp-bericht. Maandag tot en met vrijdag van 08:30 tot 20:00 en zaterdag van 10:00 tot 13:00.